Lusi lace&wool

Prezentuję wam mój najnowszy projekt.

Lusi Lace & Wool to marka, która łączy w sobie dwie tradycje: koronkę koniakowską i obróbkę wełny owczej.

Powstała linia ubrań wykonana techniką szydełkowej koronki z użyciem stuprocentowej naturalnej koniakowskiej wełny podszyta jest miękką podszewką ze specjalnie zaprojektowanym printem. Podszycie sprawia, iż ubrania są przyjemne i delikatne dla skóry. Jest ich nierozłącznym elementem, świadczącym o tym, iż powstały w Koniakowie. Ogromnym atutem marki jest nie tylko poszanowanie tradycji, ale i natury, gdyż kolekcja jest w pełni ekologiczna.

Lusi Lace & Wool to ubrania najwyższej jakości, wykonane ręcznie, z największą starannością i użyciem typowych wzorów koniakowskiej koronki. Założyłam tę markę, by przekonać tym projektem do naturalnej wełny.    

Moją drugą pasją jest moda. Wyrosłam w niej. Moje dwie babcie i mama są krawcowymi, więc zawsze otaczały mnie katalogi mody. U babci w Koniakowie niemieckie, w domu rodzinnym Burdy, a kiedy już dorosłam każde odwiedziny kiosku kończyły się zakupem czasopisma fashion.  W zeszłym roku w lutym zawitała do mojego Muzeum w Koniakowie Beata Białowąs Marszałek Województwa Śląskiego, która po wysłuchaniu mojej opowieści o koronce koniakowskiej rzuciła mi wyzwanie „Świetnie Pani odnajduje się w tym temacie, a czy miałaby Pani pomysł na wełnę?”  To była moja inspiracja i gdyby nie pani Beata Białowąs, nie wpadłabym na ten pomysł.

Pracowałam nad tym długo i postanowiłam stworzyć swoją markę, dlatego projekt nazywa się Lusi, tak wołają mnie wszyscy najbliżsi, Lace, gdyż jest koronkowy i Woll, bo z wełny.  

Dziękuję Barbarze Karch – Majer za projekt logo, Annie Jackowskiej z „Dziupli graficznej” za projekt printu na materiale, Joannie Nowickiej za profesjonalną sesję kolekcji i koronczarkom, z którymi od listopada pracowałyśmy nad całością. Szczególnie Marcie Bryś, Zuzannie Ptak, Helenie Wróbel, Annie Waszut, Irenie Skurzok, Monice Majdzie i krawcowym: mojej mamie Bogusławie Ligockiej i Małgorzacie Tyman. Marii Kohut za wełnę oczywiście tylko i wyłącznie z Centrum Pasterskiego w Koniakowie

To dopiero początek. A powstałe czapki, rękawiczki, kamizelki, torebki będą miały swoją promocję podczas Dni Koronki Koniakowskiej 14 sierpnia 2021 r.

Oto mój pomysł na wełnę. Jak wam się podoba?