Ambasador EXPO 2020 Województwa Śląskiego.

Z ogromną dumą i radością informuję, iż 26 maja 2021r. zostałam Ambasadorem EXPO 2020 Województwa Śląskiego. Ta zaszczytna funkcja została mi nadana przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Województwo Śląskie uczestniczyć będzie w Wystawie Światowej EXPO 2020 W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 27 stycznia do 2 lutego 2022 r.

Zostałam powołana do współtworzenia opowieści o województwie jako regionie dynamicznie rozwijającym się na płaszczyźnie gospodarczej, naukowej, kulturalnej czy społecznej, z jednoczesnym poszanowaniem naszej bogatej tradycji koronki koniakowskiej.

Prezentacja i organizacja wystawy województwa śląskiego, której motywem przewodnim będzie KORONKA KONIAKOWSKA to najważniejszy dla niej moment w historii. Jej głównym zadaniem jest poniekąd odczarowanie wizerunku naszego województwa jako zagłębia węglowego i pokazanie, iż jest wiele innych ważniejszych dziś dziedzin. Ta nić, z której tworzymy nasze serwety ma połączyć w sieć i zintegrować wszelakie płaszczyzny pola artystycznego, biznesowego, naukowego i innowacyjnego.

Podczas konferencji 26 maja 2021 r. w Koszęcinie Marszałek Jakub Chełstowski, wspólnie z Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej EXPO 2020 Adrianem Malinowskim, wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą oraz Prezesem Zarządu Górnośląskiego Krystianem Stępniem zaprezentowali wizję obecności regionu na tym ważnym wydarzeniu.

Przedstawiono 4 Ambasadorów Regionalnych wśród, których znalazłam się ja

1. Lucyna Ligocka – Kohut Prezes Fundacji Koronki Koniakowskie,

2. Zbigniew Cierniak Dyrektor Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ,

3. Prof. dr hab. Ryszard Koziołek rektor Uniwersytetu Śląskiego

4. Krzysztof Krystowski Prezes Zarządu Śląski Klaster Lotniczy.

Cieszę się ogromnie, iż jako jedyna kobieta w tym mocnym męskim gronie będę współtworzyć Tydzień Regionalny w Dubaju, przeznaczony na zaprezentowanie atrakcyjności gospodarczej, turystycznej i kulturowej naszego regionu. Hasłem przewodnim EXPO 2020 jest „Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości” zatem oficjalnie łączymy swe siły i kreujemy naszą przyszłość. Dla pokoleń, dla rozwoju, dla NAS.

Relacja z konferencji prasowej dotyczącej EXPO DUBAJ https://www.youtube.com/watch?v=wMKzaLHEqW8

Relacja na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego https://www.slaskie.pl/…/slaskie-akcenty-na-expo-w-dubaju

Relacja w Radio Katowice https://www.radio.katowice.pl/zobacz,55558,Wojewodztwo…

Główna strona EXPO 2020 https://www.expo2020dubai.com/

Relacja na profilu FB https://www.facebook.com/slaskie/videos/869847223606165

Głównym organizatorem Polskiej Wystawy jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu https://www.paih.gov.pl/pl

Tym samym dziś już najwyższy czas, by założyć stronę Centrum Koronki Koniakowskiej na profilu Facebook, ponieważ mój zasięg jest coraz szerszy. Dlatego zaakceptujcie zaproszenie, udostępniajcie i razem ze mną włączcie się w promocję KORONKI KONIAKOWSKIEJ, Województwa Śląskiego i Polski.