Koronkowa gra dla dzieci.

Nie możemy działać jakbyśmy chcieli… Centrum Koronki Koniakowskiej nadal musi być zamknięte. Mimo to pracujemy pełną parą. Powstaje gra pamięciowa dla dzieci. Tzw. „memory” ma na celu w ciekawy sposób zachęcić najmłodszych do poznawania motywów koronki koniakowskiej. Gra składać się będzie z 32 par, czyli 64 kart. Zostanie wydrukowanych 1000 kompletów, które będą dostępne w naszym Muzeum. Z pewnością, gdy życie wróci do normalności, planuję podarować grę każdej placówce szkolno-przedszkolnej w naszej Gminie, by dzieci na świetlicach, czy w przerwach między lekcjami mogły się w nią bawić.

            Koronczarki, Mariola Wojtas z panią Zuzanną Ptak odpowiedzialne są za dobór  i nazewnictwo „kwiotków”. Projekt graficzny całości przygotuje Anna Jackowska z Dziupli Graficznej z Istebnej. Mamy nadzieję, że efekty naszych starań będą się podobały i do lipca będzie gotowa.

            Działania realizowane w ramach projektu „Entliczek, pentliczek, heklowany koszyczek” finansowanego przez MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.