Koronkowa Flaga Ukrainy

🇺🇦Żółty i niebieski… to barwy, które w ostatnich dniach stały się szczególnie ważne dla nas wszystkich.

💙💛Swoją solidarność z okupowaną Ukrainą postanowiły wyrazić także koniakowskie koronczarki. Uczestniczki warsztatów, prowadzonych przez panią Zuzannę Ptak chwyciły za szydełka i stworzyły koronkową flagę Ukrainy. To symbol braterstwa i wsparcia dla ogarniętego wojną kraju.

Zajęcia odbywają się co czwartek w ramach projektu „Od tradycji po zawód. Szkolenie z zakresu koronki Koniakowskiej realizowanego w ramach środków Euroregion Beskidy.

Pojawił się także pomysł, by heklować żółto- niebieskie bransoletki, które będą dostępne w sklepiku Centrum Koronki Koniakowskie. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości poświęcony na realną pomoc uchodźcom z Ukrainy, matek i dzieci, które przebywają na terenie Koniakowa, Istebnej i Jaworzynki.

Koronka koniakowska pozostając zawsze mocno związana z tradycją, zawsze odpowiada na potrzebę czasu i chwili. Także i teraz koronczarki nie pozostają obojętne na sytuację na świecie. Mały, prosty gest, zakup i założenie bransoletki pomaga bez słów i bariery językowej wyrazić nasze wsparcie, solidarność i to, że całym sercem jesteśmy za naszymi sąsiadami!

Planujemy także w Centrum Koronki prowadzić zajęcia dla uchodźców, matek i dzieci i inne formy wsparcia, dlatego zachęcamy wszystkich do dołożenia swojej cegiełki i pomocy Ukrainie.💙💛