Weekend z koronką koniakowską 2024r.

Szanowni Państwo wiemy, że już czekacie niecierpliwie, zatem ogłaszamy zapisy na tzw. 🧵WEEKEND Z KORONKĄ🧵 w Centrum Koronki Koniakowskiej, podczas którego wszyscy miłośnicy tego wyjątkowego rękodzieła będą mogli wziąć do ręki heknadlę i spróbować swoich sił przy tworzeniu rózićki. Osiemnaście godzin intensywnej pracy, okraszonej cennymi radami Koronczarek, skupienie… a jeśli pogoda dopisze również cztery dni pięknych widoków.

Zajęcia odbędą się w trzech terminach:

MARZEC: 21-24 (czwartek – niedziela)

SIERPIEŃ: 15-18 (czwartek niedziela)

LISTOPAD: 8-11 (piątek – poniedziałek)

W każdym terminie może wziąć udział 30 osób. Warsztaty są płatne. Koszt warsztatu wynosi 400 zł.

Zapisy odbywają się mailowo (centrum.koronki@gmail.com) i wymagana jest bezzwrotna opłata wpisowa, która wynosi 200 zł.

Na marzec wymagana jest opłata za całość 400 zł, na sierpień i listopad po 200 zł. Jeśli uczestnik jest zdecydowany to może opłacić z góry za każdy termin. Wymagana jest wpłata przelewem na konto Organizatora. W tytule operacji należy wpisać: „WPISOWE + miesiąc warsztatów”. Numer konta zostanie podany w odpowiedzi mailowej, po zgłoszeniu się uczestnika.

Organizator: Fundacja Koronki Koniakowskie Miejsce: Centrum Koronki Koniakowskiej, 43 – 474 Koniaków 704

Koniakowska koronka powstaje tutaj od lat w gronie najbliższej rodziny i sąsiadek. W każdym przysiółku Koniakowa mieszkają swoistego rodzaju mistrzynie heklowania. Każda z koronczarek ma swój styl, zachowując tradycję. Każda z nich dokłada coś od siebie do tej twórczości. Organizując spotkania w Centrum Koronki pragniemy zapewnić możliwość zapoznania się i nauki u wielu twórczyń.

Marcową edycję poprowadzą Koniakowianki… Teresa Vavrać, Wiesława Juroszek oraz Teresa Juroszek

Tematem marcowych warsztatów będą kwadratowe serwety.

Zapewniamy szydełka, nici, kawę i herbatę oraz wspaniały nastrój. Do zobaczenia.