Pomóż nam pobić kolejny Koronkowy Rekord Świata!

Idziemy w zaparte z naszym kolejnym koronkowym Rekordem!!! 
Za nami już 3 metry średnicy, dążymy do 5,20 metra. 
Nasza kolejna serweta, która powstaje w Centrum Koronki Koniakowskiej na Expo 2020 Dubaj ma być jeszcze większa, jeszcze bardziej imponująca i rekordem kunsztu heklowania, za który odpowiedzialna jest największa mistrzyni Koniakowskiej Koronki ZUZANNA PTAK . 
By pobić rekord i mieć jego certyfikat oczywiście potrzebne są pieniądze. By dopiąć cały projekt potrzebuję na nici, żmudną pracę koronczarek i rejestrację w oficjalnym biurze Rekordów. Prace już zaczęłyśmy, by zdążyć na 16 stycznia i oficjalnie pobić REKORD oraz zdążyć ją zabrać na wystawę Województwa Śląskiego do Dubaju.   
Będę ogromnie wdzięczna i z góry dziękuję wszystkim,  którzy włączą się w nasz projekt i pomogą finansowo. I nie ważne, czy to będzie 1 zł, 10 zł, czy 100 zł. Potrzebujemy aż 40 000 zł
Moja dotychczasowa działalność w Fundacji Koronki Koniakowskie jest, myślę, dobrą gwarancją na szczere i prawdziwe wsparcie dla rozwoju dziedzictwa kulturowego jakim jest koronka koniakowska. Jest również gwarancją, iż zebrane środki zostaną przeznaczone w 100% na zbierany cel. By podkreślić wiarygodność zdecydowałyśmy z koronczarkami założyć konto zbiórki na 
https://zrzutka.pl/654c33

Jeśli ktoś z różnych powodów nie ma ochoty wpłacać poprzez zbiórkę, można bezpośrednio na nasze konto bankowe fundacji lub osobiście. 
Nr konta ING BANK ŚLĄSKI NR 86 1050 1070 1000 0090 8043 7933 w tytule „darowizna”
Liczymy na was !!!


Opis przedsięwzięcia:

W Koniakowie powstaje kolejna Największa Koronka Koniakowska Świata, która będzie reprezentować Polskę i Województwo Śląskie na EXPO 2020 w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na tygodniowej wystawie czasowej 27. 01. 2022 – 02. 02. 2022r.

Choć jeden rekord już za nami, to tym razem koronczarki postanowiły uheklować (szydełkować) jeszcze większe dzieło i zawrzeć w nim więcej motywów oraz godło Polski, gdyż wystawa w takim miejscu jak Dubaj na to zasługuje, a reprezentacja naszego kraju musi być na najwyższym poziomie.

Koronka koniakowska to technika ręcznego szydełkowania serwet z cieniuteńkich bawełnianych nici, która powstaje tylko i wyłącznie w Koniakowie. Jej nietypowość polega na tym, iż zależy od wyobraźni i kunsztu artystki, bo nie ma żadnego szablonu ani wzornika na jej wykonanie. Umiejętność tworzenia tej tradycji, wpisanej na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie już od 140lat w tym beskidzkim zakątku.

Wyjątkowe wzory zostały docenione przez takie osobistości jak : królowa brytyjska Elżbieta II, papież Jan Paweł II, Christian Dior czy Rei Kawakubo (Comme des Garcons).

Prace nad serwetą już trwają. Koordynuje je inicjatorka rekordu Lucyna Ligocka-Kohut, właścicielka Centrum Koronki Koniakowskiej oraz Prezes Fundacji Koronki Koniakowskiej. Wykonanie należy natomiast do Zuzanny Ptak, Mistrza Tradycji, Laureatki nagrody im. Oskara Kolberga, niewątpliwie cieszącej się największym autorytetem w tej dziedzinie sztuki. Razem z córkami, wnuczkami i sąsiadkami heklują największe dzieło, by pokazać rekordowy czas wykonania, rekordową ilość koniakowskich „kwiotków” (motywów), rekordową wielkość i rekordowy efekt.

Byśmy mogli pobić Rekord Polski i oficjalnie otrzymać certyfikat potrzebne są nam środki finansowe w wysokości 40 000 zł.