Koronczarki i kampania „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa”

W środę 7 lipca 2021r. Centrum Koronki Koniakowskiej zostało zaproszone do współpracy w tegorocznej kampanii Fundacji Onkocafe Razem Lepiej. Kampania „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa” obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. W jej ramach prowadzone są cykle warsztatów dotyczące profilaktyki raka piersi dla kobiet i mężczyzn. Fundacja szkoli ambasadorki, które będą popularyzowały wiedzę z tego obszaru w swoim regionie. Warsztatom towarzyszą sesje zdjęciowe do kalendarza charytatywnego „Power of Community” na rok 2022. Koronczarki :Edyta Waszut, Irena Tyc, Beata Legierska, Lucyna Bytow a także ja, Lucyna Ligocka – Kohut, reprezentująca Fundację Koronki Koniakowskie – wzięłyśmy udział w szóstej edycji kampanii „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa” . Głównym modelem był sportowiec Łukasz Dabbachi a fotografem przesympatyczny Kuba Popławski, który uwiecznił na jedną z kart kalendarza heklowanie czerwonej bielizny w pięknej scenerii drewnianej chaty Muzeum Jana Wałacha w Istebnej.

Nazwa kampanii: BreastFit nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu – crossfit’u: rodzaju wymagającego treningu i określonej filozofii: samodyscypliny. Stąd w projekcie biorą udział czołowi polscy crossfiterzy: Daniel Józek Qczaj, Bronisław Olenkowicz, Łukasz Dabbachi , Michał Bądźmierowski czyli instagramowy Modny Tata.

Od początku istnienia kalendarza, jego ideą było zaangażowanie w projekt polskich sportowców, którzy przyłączając się do akcji popularyzowania profilaktyki raka piersi, są ambasadorami kampanii i chętnie wspierają kobiety w działaniach profilaktycznych oraz pozują do prezentowanych w kalendarzu zdjęć. Obrazując tym samym jak ważne w profilaktyce raka piersi jest zachowanie samodyscypliny, hartowanie ducha i ciała, codzienna walka ze słabościami i wypracowanie sprawności fizycznej. Kalendarz „Power of Community 2022”, jest zwieńczeniem wszystkich działań realizowanych w ramach kampanii i okazaniem wsparcia kobietom, partnerkom, żonom w profilaktyce raka piersi!

Pomysłodawca kalendarza i autor zdjęć Kuba Popławski podkreśla, że w kalendarzu na 2022 rok, po raz pierwszy zobaczymy nie tylko sportowców ale także kobiety. Współpraca kobiety i mężczyzny jest przecież podstawą każdego działania. Zdjęcia do kalendarza zrealizowane będą, nie jak dotychczas w jednej, ale w dwunastu różnych lokalizacjach. Ma to służyć pokazaniu piękna i różnorodności Polski, od morza po Tatry, a zdjęcia wykonane będą w miejscach wyjątkowych i związanych z naszą tradycją.

Kupując kalendarz wspiera się działania Fundacji Onkocafe na rzecz kobiet z zaawansowanym rakiem piersi. Całym sercem wspieramy tą kampanię! Namawiamy też to samobadania i profilaktyki!