Wizyta Grzegorza Kasdepke

Na zaproszenie Fundacji Koronki Koniakowskie do Koniakowa zawitał Grzegorz Kasdepke, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba“, “Tylko bez całowania“, „Kacperiada”. Laureat wielu nagród. Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała jego kryminał „Detektyw Pozytywka“ za jedną z dziesięciu najlepszych książek. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. A w 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Ten wspaniały pisarz odwiedził nasze koronczarki Mariolę Wojtas, Beatę Legierską, Teresę Legierską, zaczerpnął trochę wiadomości,poheklował z Koronczarkami w Centrum Koronki Koniakowskiej. Spędził w Koniakowie kilka dni, poznając naszą piękną wioskę, jej tradycje, zwyczaje. Przyglądał się koniakowskim „róziom”, uważnie słuchał opowieści Koronczarek… Wszystko po to, by napisać bajkę dla dzieci o koronce Koniakowskiej.

Już nie możemy się jej doczekać. Niedługo Pan Grzegorz Kasdepke do nas wróci z gotowym tekstem. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że nasze artystki i heklowanie pozytywnie wpłynęły na jego wenę.

Promocji tekstu spodziewajcie się we wrześniu, i na pewno będziemy Was o tym informować. To była sama radość gościć tak zacnego pisarza i niezmiernie dziękuję Panu Grzegorzowi za przyjęcie mojego zaproszenia.

Działania dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury Ludowej w ramach projektu „Entliczek pentliczek heklowany koszyczek” realizowanego przez Fundację Koronki Koniakowskie z siedzibą w Centrum Koronki Koniakowskiej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.