Wernisaż wystawy „Witraże z koronki koniakowskiej”

29 grudnia 2022 r. o godzinie 13.00 w Centrum Koronki Koniakowskiej odbędzie się wernisaż wystawy „Witraże z koronki koniakowskiej”

Prezentowane podczas wystawy prace to efekt rocznego heklowania doświadczonych koronczarek, które powstały w ramach projektu „Szkiełkiem i heknadlą” programu Mistrz Tradycji, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koronkowe witraże i tradycyjne „rózićki” ukazują niezwykłą siłę tradycji, której kultywowanie trwa już od 140 lat, ale również świadczą o dostosowywaniu tejże tradycji do aktualnych realiów, wszak koronkowe łapacze snów czy witraże stały się wyjątkowo modne.

Wystawa prezentować będzie również prace dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w zajęciach Szkoły Koronki Koniakowskiej, prowadzonych przez Dorotę Cieślar. Cotygodniowe, sobotnie warsztaty pozwoliły dzieciom poznać historię koronki koniakowskiej, nauczyć się podstaw heklowania, rozwinęły dziecięcą wyobraźnię i poczucie dumy z dziedzictwa. Szkoła Koronki Koniakowskiej istnieje od początku działania Centrum Koronki Koniakowskiej i współorganizowana jest z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Koronki Koniakowskiej.