Świąteczna Wioska.

Trójwieś Razem – to nazwa nowego Stowarzyszenia, które powstało we wrześniu 2022 r. Działa pod hasłem: „Wspólnie możemy wszystko!” i dba o wszechstronny rozwój Trójwsi Beskidzkiej – Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Wiedzą, że warto inwestować w rozwój, wychodzić poza schematy i wspólnie realizować nowe, nieszablonowe projekty. Chcą, by młodzi ludzie czuli, że Trójwieś Beskidzka to nie tylko miejsce piękne, atrakcyjne turystycznie i silne tradycją ale i pełne możliwości, gdzie warto mieszkać, pracować, rozwijać się.

Po kilku miesiącach pracy, niezwykle wytężonej, jednoczącej mieszkańców, wiemy że założenia Stowarzyszenia to nie są czcze obietnice. Trudno nie zauważyć zaangażowania wielu osób, którzy wkładają ogrom serca w działalność dla swojej Małej Ojczyzny.

Jest nam miło, że obok Centrum Koronki Koniakowskiej, w OSP Koniaków powstała najwspanialsza Świąteczna Wioska, niezwykły projekt, nad którym Stowarzyszenie pracowało przez ostatnie kilka miesięcy. Zaglądamy tam regularnie, by „napaść oczy” pięknymi dekoracjami, kolorami, pozachwycać się atmosferą i ogrzać serca patrząc na dziecięce uśmiechnięte twarze.

Nic dziwnego, że taka atmosfera ściągnęła do Koniakowa kamery Telewizji Polskiej.

Ta wspaniała inicjatywa, w którą „Trójwieś Razem” realizuje z wieloma Fundacjami, Stowarzyszeniami, przedsiębiorstwami i ludźmi, którzy zgodzili się wesprzeć akcję, trwa do 18 grudnia. Serdecznie na nią zapraszamy!

Reportaż z tej wyjątkowej, magicznej Wioski znalazł się w programie Agrobiznes w TVP :

https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/swietne-swieta-w-koniakowie/65176666?fbclid=IwAR0fX1_5z76b21hCv7Pgt-dT1jVlnHnVIPoeuN9pFfhx6rFllwCUOm85tTg