Rozpoczęcie sezonu pasterskiego i dofinansowanie na zadanie pt. Zbójnicy złodzieje, któż Was przyłodzieje”

22 kwietnia 2023 r. redyk w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie zainaugurował sezon pasterski w Województwie Śląskim.

Otwarcie sezonu rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Mikołaja , po niej, na błoniach odbyła się część oficjalna i artystyczna. Ważnym punktem uroczystości było podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków dla podmiotów realizujących zadania w ramach Wojewódzkiego Programu – Owca Plus do roku 2027.

Fundacja Koronki Koniakowskie otrzymała 10 000 zł na zadanie pt. „Zbójnicy złodzieje, któż Was przyłodzieje”, które będzie polegało na organizacji Pokazu Zbójnickiego na Szańcach w Koniakowie oraz Koncertu Muzyki Pasterskiej w koniakowskim kamieniołomie na Koczym Zamku.

Wydarzenie będzie częścią Dni Koronki Koniakowskiej i dzięki uzyskanym środkom na scenie wystąpią najwybitniejsi muzycy współcześnie działający na Słowacji BARBORA BOTOSOVA BAND. Ich muzyka to fuzja etno jazzu, folku, muzyki romskiej, funky i muzyki klasycznej. Dzięki otrzymanym środkom w Koniakowie zobaczymy wspaniałą Grupę Rekonstrukcyjną ZBÓJNICY z Żywiecczyzny, którzy uatrakcyjnią nasze Dni Koronki i mam nadzieję narobią trochę szumu. Byleby nam tylko nie ukradli koronczarek 😉.

Zapraszamy! Będzie się działo!!!

Dni Koronki Koniakowskiej w tym roku organizowane będą w dniach 12-15 sierpnia. Więcej szczegółów zdradzimy niebawem.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego za wsparcie naszych, koniakowskich działań.