Projekt ” Z karpackich hal do Dubaju – reminiscencje EXPO 2020″

Fundacja Koronki Koniakowskie działająca jako patron grupy nieformalnej „Na straży tradycji” otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 000 zł na realizację wystawy „Z karpackich hal do Dubaju – reminiscencje EXPO 2020” w ramach konkursu „Karpackie inicjatywy lokalne” współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.

Termin realizacji: czerwiec – listopad 2022 r.

Wystawa odbędzie się w ramach Dni Koronki Koniakowskiej, które będą częścią Roku Rzemiosła w Województwie Śląskim, w terminie 12 – 15 sierpnia 2022. Na wystawie w Strażnicy OSP Koniaków pokażemy Największą KONIAKOWSKĄ Serwetę wpisaną do Biuro Rekordów Polski, i wiele innych wyrobów, które były w Dubaju na Poland at EXPO reprezentując Województwo Śląskie.

Dopełnieniem wystawy będą piękne wielkoformatowe płótna pt. „Sceny pasterskie” autorstwa Antoniego Konarzewskiego. Już wszystkich serdecznie zapraszam. Powoli program dopinamy, ale potrzebne nam przede wszystkim środki finansowe, które Centrum Koronki Koniakowskiej stara się pozyskać, by to nasze święto było jak najlepsze.

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” na realizację zadania „ Z karpackich hal do Dubaju – reminiscencje EXPO 2020”