Projekt „Wełniana koronka koniakowska”

Fundacja Koronki Koniakowskie otrzymała dotację w wysokości 7926,80 zł. ze środków  budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach konkursu na zadania publiczne promujące Wojewódzki Program – OWCA PLUS do roku 2027 na realizację zadania „Wełniana koronka koniakowska”.

Termin realizacji: 01.06.2021 – 30.11.2021

W ramach projektu powstała linia ubrań wykonana techniką szydełkowej koronki z użyciem stuprocentowej naturalnej koniakowskiej wełny, która została stałą częścią Wystawy w Muzeum Koronki Koniakowskiej, które mieści się w Centrum Koronki Koniakowskiej.

W ramach projektu zorganizowane zostały również w koniakowskim kamieniołomie na Koczym Zamku „Dni Koronki Koniakowskiej”,  wpisane w uroczystości Roku Górali 2021. Wydarzenie to zgromadziło licznych turystów, artystów, miłośników koronek. W realizację zadania zaangażowanych zostało ok 200 twórców ludowych, mieszkańców. W ramach zadania powstały również materiały promocyjne.

Wydarzenie realizowane przez Fundację Koronki Koniakowskie w ramach projektu pt. „Wełniana koronka koniakowska” współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, w ramach konkursu na zadania publiczne promujące Wojewódzki Program – OWCA PLUS do roku 2027.