Projekt „Czwartkowe helowanie w Centrum Koronki Koniakowskiej.

Fundacja Koronki Koniakowskie otrzymała dotację  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Ludowa, w ramach zadania „Mistrz Tradycji”  w wysokości 20.000 na realizację projektu „Czwartkowe heklowanie w Centrum Koronki Konikowskiej”

Termin realizacji: styczeń – grudzień 2020 r.

W ramach projektu znana i utytułowana Koronczarka Zuzanna Ptak podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z lokalną społecznością Koronczarek. Cotygodniowe spotkania podczas warsztatów mają na celu podtrzymanie tradycji i pobudzenie inwencji twórczej.

Warsztaty odbywać się będą w Centrum Koronki Koniakowskiej.

Pomysł na spotkania czwartkowe jest oddolną inicjatywą koronczarek skupionych wokół Centrum Koronki Koniakowskiej. W trakcie wizyt i stałej współpracy z ok. 200 koronczarkami z Koniakowa, same wyraziły chęć spotykanie się z najwybitniejszą, na dzień dzisiejszy koronczarką Zuzanną Ptak. Fundacja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz chęcią podtrzymywania i kultywowania tradycji koronkarskiej zdecydowała się aplikować w programie „Mistrza Tradycji”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.