Wyróżnienie przyznane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Fundacja Koronki Koniakowskie  20 listopada 2019 r. wzięła udział w Gali Podsumowującej Europejskie Dni Dziedzictwa w Warszawie, organizowane przez NCK, podczas, której wręczono wyróżnienie Lucynie Ligockiej – Kohut Prezes Fundacji Koronki Koniakowskie  za organizację Inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa w Koniakowie 7 września 2019 r.

To ogromny zaszczyt, tym bardziej, że wydarzeń w całej Polsce było bardzo dużo, a Fundacja Koronki Koniakowskie jako jedyna reprezentantka województwa śląskiego brała udział w wydarzeniu.

Gala została zorganizowana w przepięknym wnętrzu Nowego Fortu w Warszawie, gdzie przedstawiciele instytucji kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych, czy parafii odebrali z rąk dyrektora dr hab. Rafała Wiśniewskiego przyznane wyróżnienia. Na zakończenie gali odbył się koncert Mikromusic.  W ciągu dnia natomiast, każdy uczestnik brał udział w różnych warsztatach. Ja razem z Ewą Cudzich zapisałyśmy się na Spacer po Pradze. Mogłyśmy dzięki temu poznać zakątki i ciekawą historię najstarszej dzielnicy naszej stolicy.

Cieszę się z otrzymanego wyróżnienia i dziękuję bardzo, że ogrom pracy, który włożyłam, także w promocję przy tej okazji naszej Gminy Istebna, został doceniony.

Lucyna Ligocka-Kohut

Prezes Fundacji Koronki Koniakowskie