Nie tak dawno ogłaszałyśmy otwarcie wpisów na tegoroczne weekendowe warsztaty z koronki koniakowskiej… Tymczasem mamy już ostatni weekend z koronką w tym roku.
Tym razem powierzymy Państwa – pod czujne oczy koronczarek: Teresy Juroszek, Genowefy Kukuczki i Wiesławy Juroszek. Wymagające Mistrzynie przeprowadzą przez wszystkie etapy heklowania.
Wszelkie warsztatowe wyzwania osłodzi odpowiednia ilość kalorycznych przekąsek. A kiedy poziom cukru poszybuje w górę, zapewnimy kawę w ilościach hurtowych… gdyż wysoki poziom gotowości do wykonania zadania musi być utrzymany przez wszystkie dni warsztatów! Zadanie, które postawią Koronczarki, będzie jak zwykle wymagające i precyzyjne. I wiemy! Ba…!!! Piszemy to z pełnym przekonaniem… Jak zwykle wszyscy Warsztatowicze DADZĄ RADĘ!!!
Listopadowa aura bywa kapryśna, może być słoneczna i ciepła, może być zimna, deszczowa i nieco pochmurna. Dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą lampek. Warto doświetlić miejsce pracy w trosce o oczy. Jak co warsztaty uczestnicy heklują nie tylko podczas godzin warsztatowych, ale również po ich zakończeniu. Zapewne wymyślą sobie jakieś „zadanie domowe” i wtedy okaże się, że lampki też się przydadzą
Tematem listopadowych warsztatów będzie owalna koronka.
Miejsce warsztatów: Centrum Koronki Koniakowskiej. Koniaków 704 – niezmiennie od lat!
Program zajęć:
Piątek 08.11
14.00 – Przywitanie uczestników, przedstawienie instruktorek
– Prezentacja krótkiej historii koronki i regulaminu warsztatów przez Lucynę Ligocką – Kohut
15.15 – 18.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń ”
Sobota 09.11.
09.00 – 12.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń”
12.00 – 14.00 przerwa obiadowa
14.00 – 17.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń”
Niedziela 10.11
09.00 – 12.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń”
12.00 – 14.00 przerwa obiadowa
14.00 – 17.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń”
Poniedziałek 11.11.
09.00 – 12.00 Warsztaty „Pod okiem koniakowskich mistrzyń”
12.00 – 12.15 Zakończenie, rozdanie dyplomów uczestnictwa przez Prezes Fundacji Lucynę Ligocką – Kohut
Tradycyjnie na uczestników Warsztatów czekają kordonki Muza 50 firmy Ariadna i szydełka. Choć mamy świadomość, że przynajmniej połowa Warsztatowiczów przyjedzie ze swoimi ulubionymi szydełkami.
Niezmiennie organizacja warsztatów wiąże się z regulaminem. Warto się z min zapoznać. Wszystkich uczestników będziemy też prosić o wypełnienie dokumentów dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz o zgodę na publikację wizerunku.