„Koronkowa robota” na Festiwalu „Granatowe Góry”

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry po raz drugi odbył się w Wiśle. Założeniem festiwalu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na słowo.

„…W chaosie współczesności i natłoku informacji odpowiedzialność za to co piszemy, jak mówimy, w jaki sposób opowiadamy świat, jest może nawet ważniejsza niż kiedyś. Jerzy Pilch był mistrzem słowa, ironicznym i czułym obserwatorem rzeczywistości. Misją festiwalu Słowa Granatowe Góry jest zachować to co najlepsze w twórczości Pilcha…”

To wspaniała okazja by spotkać wielu wspaniałych pisarzy, publicystów, dziennikarzy, felietonistów, ludzi SŁOWA z całej Polski.

Nie mogło zatem zabraknąć tu wspaniałego pisarza Grzegorza Kasdepke, autora wielu tytułów dla dzieci m.in. „Kacperiada”, „ Detektyw Pozytywka” … Dwa lata temu specjalnie dla nas napisał „Koronkową robotę, kryminalną historię o niezłych ziółkach i innych kwiotkach”

Tekst powstał w ramach projektu realizowanego przez Fundację Koronki Koniakowskie, a w kwietniu tego roku Wydawnictwo Literatura postanowiło wydać całą opowieść.

Na festiwalu odbyła się promocja publikacji, natomiast, by uczestnicy mogli poznać od podszewki specyfikę „heklowania” w Ochorowiczówce – Muzeum Magicznego Realizmu odbyły się warsztaty. Koronczarki Lucyna Bytow i Grazyna Haratyk uczyły chętnych techniki wykonywania koronek koniakowskich

Pan Grzegorz w tym czasie złożył swoje autografy na stercie książek, bo egzemplarz z podpisem autora to przecież zdecydowanie większa satysfakcja dla czytelnika z posiadania takiegoż egzemplarza.

5 czerwca 2022r, o godz. 13.30 pod DRZEWEM OPOWIEŚCI, w Parku, w Wiśle Centrum pisarz spotkał się ze swoimi fanami, którzy czekali z niecierpliwością. Grzegorz Kasdepke jest wspaniałym, niezwykle sympatycznym i dowcipnym PANEM , który uwielbia odpowiadać na zaskakujące pytania swoich czytelników. Dzieci sypały nimi jak z rękawa pytając np. „czy któryś z jego bohaterów, straszył go we śnie ”, „co lubi jeść najbardziej”.., „jaki będzie następny tytuł”… itp. Na zakończenie podarowały mu swoje obrazki, które namalowały specjalnie dla niego i wróciły do domu z książką w ręku.

Reszta podpisanych egzemplarzy jest dostępna w Centrum Koronki Koniakowskiej w cenie 29.90 zł serdecznie zapraszam.