Dotacje MKIDN na 2020 rok.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Fundacji Koronki Koniakowskie dotację w wysokości 80 000 zł na realizację dwóch projektów: „Entliczek, pentliczek, heklowany koszyczek” w wysokości 60 000 zł oraz „Czwartkowe heklowanie w Centrum Koronki Koniakowskiej” w wysokości 20 000 zł

Pierwszy projekt dedykowany jest przede wszystkim dzieciom. One są dla nas najważniejsze. To dla nich znany autor napisze bajkę o koronce koniakowskiej. Ale to nie jedyna oferta dla Naszych Milusińskich… Szczegóły zdradzać będziemy etapami i systematycznie zaspokajać dziecięcą ciekawość. Wszystkie informacje będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie Centrum Koronki Koniakowskiej.

Fot. Daniel Franek

Drugi projekt , to z kolei warsztaty dla koronczarek z Koniakowa pod okiem Mistrza Tradycji Zuzanny Ptak, które odbywać się będą co czwartek w Centrum Koronki Koniakowskiej.

Zuzanna Ptak

Łączymy pokolenia.

Dzięki dotacji Fundacja Koronki Koniakowskie będzie mogła działać pełną parą. Dziękujemy!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.