Centrum Koronki Koniakowskiej w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”

Centrum Koronki Koniakowskiej znalazło się na liście miejsc wytypowanych do odwiedzenia przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”

Program skierowany jest do organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży. Placówki te organizując wycieczki otrzymają 80% dofinansowania. Przedsięwzięcie pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki temu nauka nabierze praktycznego i zdecydowanie przyjemniejszego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Szczegóły i warunki pod linkiem https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Zachęcam wszystkie szkoły do odwiedzenia naszego Województwa Śląskiego i Muzeum Koronki Koniakowskiej, gdzie dzieci poznają tajniki, historię oraz mnóstwo ciekawostek na temat naszej koronki wpisanej na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

W podstawowej ofercie znajduje się zwiedzanie Muzeum z prelekcją, która w bardzo interaktywny i nowoczesny sposób zachęca dzieci do słuchania oraz poznawania naszej historii. Prelekcja jest dostosowana do klas 1-3 oraz 4-8. Czas to ok 1 godzina.

Koszt biletu wynosi: Dzieci do lat 10 – 4 zł; Dzieci i młodzież powyżej 10 lat – 6 zł; Opiekunowie – bezpłatnie

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt: +48 535 328 291, mail : ligockakohut@gmail.com , centrum.koronki@gmail.com