Centrum Koronki Koniakowskiej i Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 12-14 maja 2023 r. w całej Polsce odbywały się 10. Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym czasie można było odwiedzić miejsca , które powstały, lub tak jak Centrum Koronki Koniakowskiej dzięki takim funduszom zostały wyremontowane.

W całym kraju, w ramach obchodów DOFE, odbywało się mnóstwo atrakcji – koncertów, pikników wystaw. Ponad 570 imprez. Był to weekend z wiedzą, zabawą, poznawaniem lokalnej tradycji.

Również Centrum Koronki Koniakowskiej uczestniczyło w wydarzeniach w ramach DOFE.

Do piątku, 12 maja, do niedzieli 14 maja,  na piętrze Centrum Koronki Koniakowskiej można było bezpłatnie zwiedzić wystawę „Z karpackich hal do Dubaju” . W sobotę można było przyjrzeć się dzieciom i dorosłym podczas heklowania koronek koniakowskich a także dołączyć do warsztatów. W godzinach 10.00-12.00 warsztaty dla dzieci prowadziła koronczarka Dorota Cieślar. Po południu, w godzinach 13.30-16.30 odbywały się warsztaty dla dorosłych, które prowadziła Helena Wróbel, tegoroczna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty były bezpłatne, ale obowiązywały na nie zapisy telefoniczne.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich, to okazja do poznania beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy w tych dniach otworzyli drzwi do swoich projektów, zaoferowali zniżki, darmowe wejścia na wystawy albo, po prostu, zaprezentowali swoje pomysły zrealizowane dzięki takim środkom.

Polska należy do tych państw Unii Europejskiej, które najskuteczniej inwestują pieniądze pochodzące z budżetu UE. Dzięki takim wydarzeniom jak Dni Otwarte Funduszy Europejskich istnieje możliwość pokazania, jak szeroki wpływ na życie Polek i Polaków mają Fundusze

Bez wątpienia to również bardzo intensywny czas dla mediów i informacji, które w tym czasie publikowane były w ogólnopolskich telewizjach. W Centrum Koronki Koniakowskiej gościliśmy ekipy RMF FM i TVN.

Muzeum Koronki Koniakowskiej